تاریخ انتشار : جمعه 3 فروردین 1403 - 11:25
151 بازدید
کد خبر : 208460

آنها یک وسترن کلاسیک را فیلمبرداری کردند، سپس دوباره شروع کردند و دوباره آن را فیلمبرداری کردند

آنها یک وسترن کلاسیک را فیلمبرداری کردند، سپس دوباره شروع کردند و دوباره آن را فیلمبرداری کردند

  به گزارش downloadfiilm.com و به نقل از برخورد دهنده فیلم های موزیکال همیشه تفرقه افکن بوده اند. فقط به اقتباس مجدد Mean Girls در سال ۲۰۲۴ نگاه کنید. اما نسخه صفحه نمایش ۱۹۵۵ اوکلاهاما! برای نسل‌ها آزمایش زمان را پس داده است و فهمیدن دلیل آن سخت نیست: آهنگ‌های کلاسیک ریچارد راجرز و اسکار

 

به گزارش downloadfiilm.com و به نقل از برخورد دهنده فیلم های موزیکال همیشه تفرقه افکن بوده اند. فقط به اقتباس مجدد Mean Girls در سال ۲۰۲۴ نگاه کنید. اما نسخه صفحه نمایش ۱۹۵۵ اوکلاهاما! برای نسل‌ها آزمایش زمان را پس داده است و فهمیدن دلیل آن سخت نیست: آهنگ‌های کلاسیک ریچارد راجرز و اسکار همرستین تعریف «کرم‌های گوش» هستند و بازیگران پر از ستاره‌های فوق‌العاده با استعداد آن دوران هستند. داستان به خودی خود خوش بینانه و آرامش بخش است، و در کل، واقعاً یک شاهکار موسیقی است که تقریباً همه آن را دیده اند. با این حال، همه نسخه مشابه را ندیده اند.

اوکلاهما! در یک دوره محوری و تجربی در تاریخ سینما ساخته شد، زیرا CinemaScope، یک فرمت فیلم ۳۵ میلی متری، و Todd-AO، رقیب ۷۰ میلی متری آن، هر دو فرمت های در حال رشد در زمان تولید فیلم بودند. علاوه بر این، این موزیکال به خوبی به فرمت انتشار محبوبی به نام «شوی جاده» کمک کرد. با وجود عناصر رقیب و هیجان زیاد برای اکران فیلم، استودیوی قرن بیستم باید تصمیم می گرفت که کدام فرمت به بهترین وجه برای اکران فیلم مفید است – یا اینطور بود؟ چرا یکی را انتخاب کنید در حالی که آنها می توانند همه آنها را داشته باشند؟ نتیجه تولیدی بود که بار کاری، فرمت های متعدد و دو نسخه متفاوت از فیلم نمادین را دو برابر کرد.

 

فاکس قرن بیستم دو نسخه از «اوکلاهاما» را همزمان فیلمبرداری کرد! 

فیلم یک رسانه همیشه در حال تغییر است، به ویژه آنهایی که در عصر طلایی هالیوود منتشر شدند. برخی از موفق‌ترین فیلم‌های تمام دوران از آن دوران می‌آیند، و البته اوکلاهاما! در اواخر دوره، در یکی از تجربی ترین لحظاتش تولید شد. CinemaScope، فرمت فیلم ۳۵ میلی متری، برای چندین دهه دوام آورد، اما در سال ۱۹۵۳، تقریباً تنها دو سال قبل از اوکلاهاما، شروع به کار کرد! با توجه به BFI وارد تولید شد. در سال ۱۹۵۵، Todd-AO، محدوده ۷۰ میلی‌متری که صفحه‌نمایش‌ها را مانند قبل پر می‌کرد، زمینه را برای فیلم‌های رویدادهای بزرگ با استفاده از قالبی مشابه امروزی، مانند Dune: Part Two آماده کرد.

 

با اوکلاهاما! استودیو قرن بیستم که فیلم مورد انتظاری بود، باید تصمیم می گرفت که کدام فرمت برای فیلم مناسب تر است، اما به جای انتخاب، شرکت تصمیم گرفت از هر دو فرمت برای تولید فیلم استفاده کند. در سال ۱۹۵۵، با این حال، تغییر اندازه کامپیوتری ساده گزینه ای نبود، بنابراین، آنها تصمیم گرفتند که تصویر را دو بار فیلمبرداری کنند. در یک مقاله آرشیو شده از بزرگراه آریزونا، استودیو قصد داشت از ابتدا فیلم را دو بار فیلمبرداری کند و هر صحنه به صورت جداگانه با هر دو دوربین فیلمبرداری شود. به گفته TCM، این منجر به تولید گران قیمتی شد که به گفته TCM باید به طور مستقل تأمین مالی می شد، اگرچه در پایان لازم بود.

 

اوکلاهما! دو نسخه جداگانه در ایالات متحده داشت.

بازسازی هایی که تلاش می کنند از پیشینیان خود پیشی بگیرند چیز جدیدی در دنیای فیلم نیستند. با این حال، اوکلاهاما اساساً سعی کرد این کار را با همان فیلم انجام دهد. با هر دو فیلمبرداری با لنز CinemaScope و دیگری با دوربین انقلابی ۷۰ میلی‌متری Todd-AO، این فیلم به دو اکران مختلف نیاز داشت. همه سینماهای سراسر ایالات متحده برای نمایش فیلم‌های Todd-AO مجهز نبودند، بنابراین اوکلاهاما! از یک استراتژی قدیمی فیلم استفاده می کرد که به هر دو نسخه اجازه می داد تا نسخه های مربوط به خود را داشته باشند.

انتشار Roadshow چندین سال قبل از اوکلاهاما یک استراتژی بود! به اطراف آمد این توزیع‌ها «تجربه‌ای تئاتری» را ایجاد کردند، جایی که به تماشاگران فیلم برنامه‌ای داده می‌شد و یک ویژگی را بدون پیش‌نمایش یا فیلم‌های خبری مشاهده می‌کردند. بلیت‌ها اغلب برای فیلم‌های نمایش جاده‌ای با قیمت بالا فروخته می‌شد، و فیلم‌هایی که برای این نوع اکران انتخاب می‌شدند معمولاً بیشتر از دو ساعت بودند که اغلب با یک وقفه ارائه می‌شدند. فیلم‌هایی مانند Gone with the Wind از اکران موفقیت‌آمیز تحت این قالب برخوردار بودند، همانطور که نسخه Todd-AO اوکلاهاما!. در ۱۱ اکتبر ۱۹۵۵، اوکلاهاما منتشر شد! اولین بار نسخه Todd-AO را در تئاتر Rivoli در شهر نیویورک به نمایش گذاشت و به گفته Playbill، به احیای نمایش جاده ای برای فیلم های موزیکال آینده کمک کرد. به گفته کتابخانه کنگره، این یک موفقیت بزرگ بود و به مدت ۵۱ هفته در قالب اجرا شد. با این حال، اوکلاهما! یک سنت بزرگ نمایش جاده ای را پشت سر گذاشت.

 

به طور معمول، یک نسخه Roadshow قبل از انتشار گسترده اجرا می شود، اما اوکلاهما! نسخه ۳۵ میلی متری خود را در همان زمان منتشر کرد. نمایش CinemaScope بیشتر مورد استقبال سینماهای سراسر کشور قرار گرفت و به فیلم اجازه داد تا تجارت بیشتری در گیشه انجام دهد. تا به امروز، اوکلاهما! به عنوان یک استاندارد طلایی برای فیلم‌های موزیکال و فیلم‌های موزیکال آمریکایی در نظر گرفته می‌شود، که چندین بار در برادوی و وست اند لندن احیا شده است. یک محصول بزرگ در سال ۱۹۹۸ در لندن با حضور هیو جکمن در نقش گاوچران اصلی، کرلی، حتی فیلمبرداری شد و در سال ۲۰۲۳ در سینماها نمایش داده شد، ادای احترامی به موفقیتی که همیشه با اوکلاهاما حاصل شده است. در سال‌های قبل از نوبت جکمن، فیلم اصلی انتشار گسترده‌ای در رسانه‌های خانگی داشت، اما با وجود دو نسخه از یک فیلم، این سوال پیش می‌آید: کدام اوکلاهما! آیا آن چیزی است که بینندگان در طول دهه ها تماشا کرده اند؟

 

کدام نسخه از اوکلاهما! آیا بیشتر مخاطبان دیده اند؟

اولین انتشار رسانه‌های خانگی اوکلاهاما نسخه CinemaScope بود، زیرا این قالب برای سیستم‌های سینمای خانگی آسان‌تر بود. علاوه بر این، این نسخه ای بود که بیشتر مخاطبان با آن آشنا بودند، اما عمدتاً به این دلیل که تنها نسخه موجود بود. همه چیز در سال ۲۰۱۴ تغییر کرد، اما زمانی که نسخه Todd-AO برای انتشار مجدد در TCL China Theatre IMAX، به عنوان بخشی از رویدادی به نام CinemaCon بازسازی شد. به گزارش ددلاین، نسخه بازسازی شده اوکلاهاما! جشن ها را به عنوان اولین نمایش این رویداد آغاز کرد و قطع Todd-AO برای اولین بار در رسانه های خانگی در بلوری در نسخه ای که شامل نسخه CinemaScope نیز بود منتشر شد.

در حالی که بازسازی چیز جدیدی نیست، اوکلاهما! مطمئناً با بازسازی خود در طول تولید اولیه، تاریخ ساز شد. سنگ بنای آزمایش تولید، این فیلم دو بار فیلمبرداری شد تا یک کلاسیک ماندگار بسازد، و در حالی که اکثر مخاطبان نسخه CinemaScope را می شناسند، اکنون که بالاخره بازسازی شده است، فرصتی هیجان انگیز برای مقایسه آن با نسخه Todd-AO است. 

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 3 در انتظار بررسی : 3 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.