تاریخ انتشار : چهارشنبه 30 شهریور 1401 - 11:31
49 بازدید
کد خبر : 202085

دانلود زیرنویس فیلم Touching the Void 2003 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس فیلم Touching the Void 2003 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس فیلم Touching the Void 2003 یک فیلم مستند درام به کارگردانی کوین مک دونالد و با بازی برندان مکی، نیکلاس آرون و اولی ریال است که در سال ۲۰۰۳ منتشر شد. طرح داستان مربوط به فرود تقریباً کشنده جو سیمپسون و سایمون یتس پس از اولین صعود موفقیت آمیز از جبهه غربی سیولا

دانلود زیرنویس فیلم Touching the Void 2003 یک فیلم مستند درام به کارگردانی کوین مک دونالد و با بازی برندان مکی، نیکلاس آرون و اولی ریال است که در سال ۲۰۰۳ منتشر شد. طرح داستان مربوط به فرود تقریباً کشنده جو سیمپسون و سایمون یتس پس از اولین صعود موفقیت آمیز از جبهه غربی سیولا گراند در کوردیلرا هوآیهواش در آند پرو در سال ۱۹۸۵ است. این بر اساس کتابی به همین نام در سال ۱۹۸۸ سیمپسون است.

برای دانلود زیرنویس اینجا کلیک کنید

دانلود زیرنویس فیلم Touching the Void 2003 - بلو سابتایتل

زیرنویس فیلم Touching the Void 2003 در سال ۱۹۸۵، جو سیمپسون و سایمون یتس، هر دو کوهنورد باتجربه، با موفقیت از قله غربی سیولا گرانده که قبلاً صعود نکرده بود، در پرو صعود کردند. پس از خروج از قله، فرود آنها از طریق خط الراس شمالی به طور غیرمنتظره ای در شرایط آب و هوایی طوفانی، گاهی اوقات دشوار می شود. اندکی پس از ترک قله، یتس از طریق یک قرنیز سقوط می کند و از ارتفاع ۴۵۰۰ فوتی که به تازگی صعود کرده بودند به پایین سقوط می کند، اما سقوط او توسط طناب های کوهنوردی آنها متوقف می شود. پس از یک دوشاخه در بالای قله، جفت صبح روز بعد به فرود خود ادامه می‌دهند، اما سیمپسون در حالی که از صخره‌ای یخی بر روی خط الراس پایین می‌رود، سقوط می‌کند و با فرود ناخوشایند، دچار شکستگی شدید پا می‌شود. این جفت نجات خود را با ییتس شروع می کنند که سیمپسون را با طناب از شیب تند ۳۰۰۰ فوتی، برف و یخ پایین می آورد در حالی که آب و هوا بدتر می شود و به طوفان شدید تبدیل می شود. طول کل طناب این جفت ۳۰۰ فوت است، بنابراین فرآیند پایین آوردن باید در یک سری مانورهای تکراری انجام شود. این زوج تقریباً به ایمنی نسبی یخچال رسیده بودند که یتس به طور ناخواسته سیمپسون را از لبه یک صخره بزرگ پایین می‌آورد و او را روی طناب در هوا معلق می‌کند. یتس سقوط شریک زندگی خود را متوقف می کند، اما نمی تواند وضعیت مخمصه ای را که در آن قرار دارد ببیند، و او را از زوزه باد نمی شنود.

یتس که نمی تواند سیمپسون را از صخره به عقب بکشد و به تدریج در برف سست قدرت خود را از دست می دهد، پس از حدود یک ساعت و نیم متوجه می شود که به تدریج از وضعیت بی وقفه خود خارج می شود و در نهایت بیش از ۱۵۰ فوت به سمت خود می افتد. مرگ قطعی. یتس تصمیم می گیرد که تنها گزینه ای که برای جلوگیری از بیرون کشیده شدن از صخره وجود دارد، قطع طناب است که او را به سیمپسون متصل می کند. پس از زنده ماندن در یک شب طوفانی و زیر صفر در کوه، یتس فرود خود را به سطح یخچال کامل کرد، اما نتوانست شریک زندگی خود را پیدا کند و به این نتیجه برسد که سیمپسون باید به شکاف بزرگی در پایه صخره افتاده باشد. او تا جایی که می تواند بدون افتادن در داخل شکاف شکاف را بررسی می کند و صدا می زند که سعی کند با سیمپسون ارتباط برقرار کند. یتس با دریافت هیچ پاسخی به این نتیجه می‌رسد که سیمپسون باید مرده باشد و او به تنهایی به کمپ اصلی باز می‌گردد، جایی که می‌ماند تا از مصیبت خود خلاص شود.

اما سیمپسون از سقوط جان سالم به در برد و اکنون در شکاف بزرگ گیر افتاده است. او موفق می شود خود را بیشتر در پرتگاه تاریک پایین بیاورد و خروجی منتهی به سطح یخچال را پیدا کند. او با وجود شکستگی پایش، سرمازدگی و کم آبی شدید، سه روز را صرف خزیدن و بازگشت به کمپ اصلی در سراسر یخچال و مورن می کند. سیمپسون خسته و هذیان، تنها چند ساعت قبل از اینکه یتس و ریچارد هاوکینگ (غیر کوهنوردی که سومین عضو اکسپدیشن بود) قصد ترک و بازگشت به تمدن را داشته باشند، به کمپ می رسد.

زیرنویس فیلم Touching the Void 2003 - بلو سابتایتل

زیرنویس Touching the Void 2003 مستند اصلی زمانی پایان می‌یابد که سیمپسون به کمپ اصلی می‌رسد تا یتس و هاوکینگ را پیدا کند که هنوز در محل زندگی خود هستند و امنیت او تضمین می‌شود. DVD شامل دو ویژگی مستند اضافی است. آنچه اتفاق افتاد بعد از اینکه سیمپسون به کمپ اصلی رسید و چگونه توسط دو همراهش به بیمارستان در لیما منتقل شد و متعاقباً بازگشتش به انگلیس چه اتفاقی افتاد را مستند می کند. Return to Siula Grande مستند ساخت فیلم در سال ۲۰۰۲ و افکار و واکنش های سیمپسون، یتس و هاوکینگ هنگام بازگشت به صحنه ماجراجویی حماسی خود است.

در این فیلم برندان مکی در نقش جو سیمپسون، نیکلاس آرون در نقش سایمون یتس و اولی رایال در نقش ریچارد هاوکینگ بازی می‌کنند و ترکیبی از درام‌سازی‌ها و مصاحبه‌هایی با سیمپسون، یتس و هاوکینگ است. سیمپسون و یتس برای عکس‌های از راه دور از کولورهای برفی سیولا گرانده، جوان‌تر شدند. این فیلم توسط کوین مک دونالد کارگردانی شده است.

در طول ساخت فیلم، کارگردان و تهیه کنندگان از یتس و سیمپسون در سال ۲۰۰۲ برای اولین بار پس از حوادث ۱۹۸۵ دعوت کردند تا به سیولا گرانده بازگردند. سیمپسون، علیرغم اینکه بازگشت را از نظر عاطفی دشوار می دانست و در بازگشت تجربه سندرم استرس پس از سانحه داشت. ، در نهایت گفت که از فیلم و به تصویر کشیدن آن وقایع خوشحال است. از سوی دیگر، یتس گزارش داد که هیچ مشکل حل نشده ای در رابطه با ماجراجویی خود و سیمپسون در سال ۱۹۸۵ و بازگشت به سیولا گرانده برای ساخت فیلم نداشت. یتس تصمیم گرفت که پس از بازگشت به انگلستان هیچ ارتباطی با تولید فیلم نداشته باشد.

زیرنویس Touching the Void 2003 - بلو سابتایتل

بر اساس یادداشت های پایانی فیلم، یتس از سوی برخی از اعضای جامعه کوهنوردی در بریتانیا به دلیل بریدن طناب شریک زندگی خود در هنگام فرود مورد انتقاد قرار گرفت. با این حال، طبق مصاحبه‌هایی با یتس، جامعه کوهنوردی (از جمله سیمپسون) تا حد زیادی همیشه با او در این مورد طرف بوده‌اند و او فیلم را متهم به ویرایش انتخابی و یک طرفه می‌کند. سیمپسون بیان کرده است که انگیزه اولیه او از شروع نوشتن کتاب، بیان حقایق ماجراجویی در پاسخ به آنچه او به عنوان انتقاد ناعادلانه از یتس می‌دانست، بیان کرده است.

این فیلم تا حد زیادی نقدهای مثبتی دریافت کرد، به طوری که ۹۴ درصد از نقدهای منتقدان در مورد Rotten Tomatoes مثبت بود.

Touching the Void برنده جایزه الکساندر کوردا برای بهترین فیلم بریتانیا در پنجاه و هفتمین دوره جوایز فیلم آکادمی بریتانیا شد.

پیتر ناگت در Indiewire آن را یکی از “۱۰ مستند باورنکردنی که نامزد جایزه اسکار نشد” نامید.

فیلم بی‌بی‌سی ۱ در سال ۲۰۱۱ شامل بازی برندان مکی در نقش جو سیمپسون در «پنج بازیگر برتر» آن‌ها بود که «باید اسکار می‌بردند»، همراه با اینگرید برگمن (برای کازابلانکا)، آنتونی پرکینز (برای روان)، رالف فاینس (برای فهرست شیندلر) و جف بریجز (برای The Big Lebowski).

زیرنویس Touching the Void 2003 - بلو سابتایتل

این فیلم در ۲۳ ژانویه ۲۰۰۴ در سینماها اکران شد و در آخر هفته افتتاحیه ۹۶۹۷۳ دلار فروخت. فروش آن در آمریکا ۴,۵۹۳,۵۹۸ دلار و از بازارهای خارجی ۹,۲۹۲,۲۰۴ دلار بود و مجموعاً پس از ۲۰ هفته به ۱۳,۸۸۵,۸۰۲ دلار در سراسر جهان رسید.

موسیقی اصلی این فیلم توسط الکس هفس ساخته شده است. کوهنوردان به قله می رسند تا به اوج اسپم توماس تالیس در آلیوم برسند. در طی یکی از هذیان‌های فراوان سیمپسون، او یادآوری بسیار قوی از آهنگ Boney M را تجربه می‌کند که او کاملاً از آن متنفر بود، “دختری قهوه‌ای در حلقه”. در یک نقطه فکر می کنم “جهنم خونین، من می روم برای Boney M”.

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.